עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
ינואר 2013  (18)

אילו מוצרי חשמל מופעלים ע"י גנרטורים– חלק 2

10/01/2013 11:49
רב כח
גנרטורים, גנרטורים להשכרה, גנרטורים למכירה

רב כח – שם חזק. מוצרים חזקים.

אילו מוצרי חשמל מופעלים ע"י גנרטורים– חלק 2

 

 

איך מחשבים את כמות המכשירים אשר יכולה להיות מחוברת לגנרטור?

 

ההמלצה היא לבצע רשימה מפורטת ככל האפשר של כל כמויות המכשירים החשמליים אותם רוצים לחבר לגנרטור. לאחר מכן, יש לחשב את ההספק הנצרך מכל אחד מהם. יש לזכור כי ההספק המצוין על חלק ממכשירי החשמל מציין את ההספק המקסימאלי הדרוש להפעלה מתמשכת. כמו כן, בעת הפעלת הגנרטור, הוא יזדקק למלוא כוחו על מנת לספק את כל המכשירים בבת אחת. רגע השיא יהיה זמני, אולם יש לקחת אותו בחשבון כאשר מחשבים את כל הכמות הנדרשת. גנרטורים להשכרה, מעל 2000 וואט, למשל,  יוכלו לחבר אליהם מוצרי חשמל רבים זוללי אנרגיה, הקיימים בבית כמו תנורי אפייה, מיקרוגלים, תנורי טוסטר ושאר מכשירים חשמליים אשר יאפשרו בישול ביתי באופן הנוח ביותר.

 

מכשירי החשמל העיקריים מחולקים על פי תצרוכת החשמל שלהם:

 

מוצרים בסיסים – כמו למשל מקררים, פריזרים ועוד נורות אחדות – מכשירים אלה דורשים זרמים גבוהים יחסית, ולכן יש לבדוק אותם באופן ספציפי, כמובן שגנרטור קטן פחות יתאים להם.

 

מוצרים כבדים  - כמו למשל תנורי בישול, מזגנים או מאווררים, משאבות מים. לפריטים אלה יש תצרוכת מאד גבוהה בתחילת הפעלתם, ולפעמים היא מגיעה עד כפול 6 פעמים מתצרוכת החשמל הקבועה שלהם. עם זאת, יש לחשב אותם, אם רוצים להפעילם במקרי חירום, ולקחת בחשבון כי התצרוכת אשר הם יזדקקו לה, תוכל להספיק למספר שעות מצומצם.

 

תוספות של מחשב נייד כולל מודם ואף מדפסת, טלוויזיות, מערכת סטריאו או מערכת אבטחה- לפריטים אלה יש דרישות חשמל יחסית נמוכות, אולם הם עלולים להיפגע בקלות כאשר הגנרטור מועמס בעומס יתר. עם זאת, מדפסות הינם זוללי אנרגיות ולכן לפעמים צריכים להיות מחושבים בנפרד – כמו כן חשוב מאוד להשתמש בהשכרת גנרטור מיוצב מתח למכשירים מסוג זה אחרת אתם עלולים לגרום נזק בלתי הפיך למכשירים.

 

תודה שבחרתם לקרוא את החלק השני במאמר "אילו מוצרי חשמל מופעלים ע"י גנרטורים"

 

מוגש בעוצמה ע"י רב כח

058-5-508-508

השכרת גנרטורים חזקים, מכירת גנרטורים חזקים ועוד

 

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: