עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
ינואר 2013  (18)

איך התחילו הגנרטורים – חלק 1

10/01/2013 11:44
רב כח
גנרטורים, גנרטורים להשכרה, גנרטורים למכירה

רב כח – שם חזק. מוצרים חזקים.

איך התחילו הגנרטורים – חלק 1

נראה כי חשיבותה של האנרגיה הייתה ידועה מאז ומעולם. האנרגיה נדרשת לשימושים רבים כמו למשל מכשירי חשמל, הנעת כלי רכב, תקשורת ועוד. הגנרטור החשמלי, אשר נועד לדאוג לאספקת אנרגיה זו, הומצא על ידי מייקל פאראדיי שהיה פיסיקאי וכימאי בריטי. הוא התחיל בניסויים כבר בתחילתה של המאה ה-19, כאשר הוא הוכיח כי ישנו קשר בין מגנטיות וחשמל. הגנרטור החשמלי הראשון אשר נבנה על ידו היה אבטיפוס ראשוני לגנרטורים הבאים העתידיים והיווה את הפריצה הגדולה בדבר חשיבותם ומשמעותם.

 

גנרטורים להשכרה ממלאים תפקיד חשוב גם בימינו. אנשים רבים נוטים לחשוב כי תפקידו של הגנרטור מתרכז באספקת זרם חלופי כאשר מתרחש ניתוק מחברת חשמל. הוא משמש בעיקר חנויות, בתי עסק, בתי חולים וצרכים פרטיים כמו למשל אירועים שונים הדורשים חיבור למכשירי חשמל ייעודיים. גנרטורים רבים הנמצאים כיום בשימוש הינם גנרטורים ניידים אשר מהווים מקור כוח זמין ושמיש למטרות רבות. אולם גנרטורים משמשים גם כספקי אנרגיה בתחנות כוח גדולות, ויכולים להגיע במגוון גדלים והספקים שונים. 

 

המצאת הגנרטורים

 

ההמצאה הראשונית והבסיסית התבססה על כך שתנועה מגנטית שנעשית ליד מתכת מצליחה ליצור זרם. הגנרטור הראשון, הפרימיטיבי ביותר, היה עשוי נחושת ובעל מגנטים. הוא הפיק זרם אנרגיה חלש ולכן, לאחר המצאת הגנרטור הראשוני, היה צורך בשינויים ושיפורים רבים נוספים בכדי להגיע לגנרטור שיהיה יעיל, כך שיוכל לשמש במגוון צורות, כפי שנעשה בימינו. ניקולה טסלה, פיסיקאי סרבי, שיכלל את הגנרטור כך שיפעל בשיטת ה"השראה". שיטה זו מאפשרת את יצירת הזרם החשמלי ללא מגע יד נוסף.

 

הדינמו היה הגנרטור החשמלי הראשון, אשר הומצא על ידי היפוליט פיקסי, והיווה פריצת דרך נוספת. גנרטור זה כלל מגנט קבוע אשר נע ליד חוט תיל העטוף ברזל. החידוש בהמצאה זו היה בפיתוח מתח חילופין. פיקסי בנה חלף זרם, כך שהמגנט יתחבר כל פעם לקצה תיל אחר, בעוד שכיוון הזרם יישמר. אניוס ג'דיק שהיה מהנדס הונגרי פיתח את הגנרטור כך שבמקום מגנט קבוע הוא יכיל אלקטרומגנט. המצאה זו נעשתה בין השנים 1852-1854. פיתוחים נוספים שיכללו ושיפרו עוד את מבנה הגנרטורים, מבחינת צורת הגל שלהם ותפוקת החשמל שלהם כך שזרם החשמל יהיה יציב, רצוף וקבוע. פיתוחים ושיפורים נוספים בגנרטורים (המציאו את גנרטור מושתק לדוגמא) נעשים עד היום, חלקם למטרות השתקה והחלשת פעולתם לרמה אשר לא תפריע למשתמשים, דבר שניתן למצוא בגנרטורים למכירה רבים.

 

עד כאן החלק הראשון במאמר "איך התחילו הגנרטורים".

אתם מוזמנים לעבור לחלק השני במאמר.

 

מוגש בעוצמה ע"י רב כח

058-5-508-508

השכרת גנרטורים חזקים, מכירת גנרטורים חזקים ועוד

 

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: